moja grafika, fotografia i malarstwo

...czyli trzy po trzy o sztuce ;-)

sobota, 24 maja 2014

temat na brzydką pogodę... czyli buczyna w chmurach :-)


Kiedy pogoda wydaje się być paskudną, a wiatr i deszcz nie zachęcają do wychodzenia z domu - warto na przekór temu co widać za oknem - wybrać się w plener, do lasu...


Las bowiem, tracąc w taką pogodę ostre kontrasty staje się wyjątkowo fotogeniczny i tajemniczy. Zwłaszcza o świcie lub zmierzchu.


Szczególnie polecam malownicze olsy oraz buczynę.


Ostatnio odkryłam taki piękny las bukowy będąc na plenerze foto-przyrody w miejscu, o którym jak dotąd nie miałam specjalnie dobrego zdania - w centralnej Polsce, niedaleko Radomska, w Przedborskim Parku Krajobrazowym.


Rezerwat  leśny "Bukowa Góra" - kiepska pogoda, chmury przewalające się przez wzniesienie, przelotne opady, zimno, mokro i do domu daleko... czyli jednym słowem tak pięknie, że sesję fotograficzną przerwał dopiero mrok nocy i tylko dlatego, że nie sposób było ustawić ostrości (AF już dawno odmówił posłuszeństwa ;-)).4 komentarze:

 1. Liście poruszone wiatrem pięknie dopełniają ciemne i statyczne kolumny pni.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kasia, zgadzam się, że taki klimat mglisto deszczowy daje więcej możliwości zrobienia dobrego zdjęcia niż słoneczny dzień. Pięknie wyszły poruszone gałęzie. Szkoda że nie mogłem na ten plener przyjechać :-(

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyjemnie wybrać w taką pogodę do lasu niż teraz jak takie ciepłe dni :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy artykuł
  Dzięki, będę odwiedzać:)

  OdpowiedzUsuń